איריס תלמי

מעצבת ומרצה לתהליכים וחומרים.

מעצבת תעשייתית רב תחומית ומרצה בכירה ללימודי עיצוב. בוגרת תואר ראשון (Bachelor of Design) בעיצוב אופנה ממכללת שנקר ותואר שני מחקרי בעיצוב תעשייתי (M.Sc.) בהצטיינות מהטכניון.

כבת להורים יוצרים תמיד הייתה לי משיכה לחקירה של תהליכי ייצור ולעבודה עם כלים וחומרים. בתחילת הקריירה, ובמשך כשני עשורים, עסקתי בעיצוב נעליים ואבזרי אופנה עבור חברות בינלאומיות מובילות ותחת המותג הפרטי "it is me", בנוסף מאז ועד היום אני עוסקת בעיצוב פריטי ריהוט.

פיתחתי ולימדתי קורסים ייחודים במכללות מובילות לעיצוב ובטכניון, ביניהם קורסים מקוונים.  במסגרת פעילותי בטכניון חקרתי את הנושא של: "רכישת מיומנויות המאה ה-21 במסגרת פרויקטים סטודנטיאליים רבי משתתפים בתחומי ההנדסה והעיצוב ובמסגרת תכנון ועיצוב עם הקהילה". כמו כן הייתי שותפה לעשייה של "החממה החברתית בטכניון" שיוזמת ומפעילה תכניות ייחודיות משתפות סטודנטים וקהילות.  מאמרים בתחומי המחקר שלי פורסמו במגזינים בינלאומיים.

כיום אני עוסקת בפרויקטי עיצוב במגוון תחומים, מרצה בתחום עיצוב המוצר וחדשנות בחומרים, אוצרת ספריית החומרים של מרכז הבנייה הישראלי ושותפה לסגל המנהלי במכללה.

אני מאמינה שעיצוב הוא שפה שניתן ללמוד ולשכלל, שפה המאפשרת להתבונן על העולם במימד נוסף ומעשיר. כמרצה, בצד הקניית הבנה טכנית ופרקטית של תהליכי ייצור ויישום, אני מעוררת את סקרנותם של הסטודנטים להתבונן ולהבין פרטים ולהרגיש חומרים.

שתפו